פיסול סביבתי ועיצוב בחללים אורבניים

פיסול סביבתי תופס מקום של כבוד בנוף העירוני והכפרי בישראל. יצירות גדולות וקטנות של אמנים ותיקים וצעירים הופכות את מראה העיר הישראלית, המוכר והשגרתי, לייחודי ובעל אופי. פסלים משתלבים גם בעיצוב של אנדרטאות ופינות זיכרון ומבטאים דרך החומר את רוח האובדן והרצון להזכיר ולזכור.

לכל פסל המעוצב בסטודיו שיגן קודמת עבודת תחקיר יסודית מתוך ניסיון להכיר את המקום ואת נושא הפסל. נבחנים מאפיינים היסטוריים, מקומיים, מיתולוגיות רלוונטיות ומסורות קשורות. אנחנו יוצרים עם יזמי הפרויקט דו שיח שבא למצוא את הייחוד ואת המקום של הפסל בתוך הקשר וסביבה.

 

תהליך חשיבה ומשחק בחומרים שבסופו נוצר פסל ממשי

מתוך שלל הפרטים הנאספים בתהליך התחקיר שאנחנו בסטודיו שיגן מבצעים בכל פרויקט, נבחרים מאפיינים ייחודיים שבכוחם להבדיל את המקום והפסל ממקומות ופסלים אחרים. לאחר שנבחר הקונספט (או הקונספטים), מעוצבות חלופות שונות המובאות לדיון עם הלקוח.

החלופה הנבחרת חוזרת לסטודיו לתהליך עיצוב נוסף. לאחר שמוצגות הדמיות ללקוח מתחיל תהליך התכנון המפורט. בשלב זה נבחרים החומרים, טכנולוגיות הביצוע, נבחנים היבטי בטיחות ואישורים הנדסיים, נערכות תכניות ביצוע ומוגשות לאישור סופי של הלקוח.

לשלב הביצוע קודם דיון נוסף, הפעם עם בעלי המקצוע המעולים שנבחרו במשך שנות פעילות משותפת. במהלך השנים ליקטנו והתחברנו לבעלי מקצוע מצויינים בתחומים שונים, ביניהם נגרים, חרשי אבן ומתכת, אמני זכוכית וקרמיקה, גלפים, מרקעי נחושת, יוצקים ועוד. הם מהווים חלק בלתי נפרד מצוות הסטודיו ומסייעים לנו ליצור ולהציע ללקוח פיסול סביבתי יצירתי, משמעותי ומדויק.

לאחר שסיימנו להתייעץ ולתכנן, הפרויקט יוצא לדרך, בניהול צמוד של איכות ולוחות זמנים. התוכניות קורמות עור וגידים, הפסל הולך ומתממש עד לגימור קפדני והתקנה.

 

פיסול סביבתי שמספר סיפור דרך החומר

מהאנדרטה לזכר מוטי קינד ז"ל ברחובות ועד לכיכר גדי לידור בראשון לציון, כל פרויקט מקבל מאיתנו התייחסות פרטנית, אישית ורגישה בהתאם לצרכי הלקוח ולסיפור שמאחורי הפרויקט. אנחנו מזמינים גם אתכם להצטרף ללקוחותינו הרבים ולאתגר אותנו עם משימות חדשות ומרגשות של פיסול סביבתי בכל מקום בארץ.