עיצוב בתי כנסת, ארונות קודש ופריטי אומנות יהודית

עיצוב בתי כנסת הוא תחום מיוחד, מרתק ושונה במידה רבה מהתחומים היצירתיים והעיצוביים בהם אנחנו נוגעים במהלך עבודתנו בסטודיו שיגן. עיצוב בתי כנסת הוא תהליך מרתק בעיקר בגלל העבודה בתוך קהילה, אשר לכל אחד מפרטיה התייחסות מסוימת לחלל בית הכנסת ולחוויית התפילה בתוכו. עיצוב בתי כנסת הוא פרויקט שמפגיש אותנו עם קבוצת אנשים, נציגי קהילה ולא עם לקוחות בודדים כבשאר תחומי העיצוב בסטודיו.

במהלך השנים זכינו לעצב בתי כנסת ברחבי הארץ, שכל אחד מהם הוא עולם ומלואו. תהליך העיצוב בכל פעם מחדש הוא קשה, מאתגר ומעניין להפליא. בסוף הדרך, כאשר מתממשת התוצאה הסופית, אנחנו נרגשים לראות את שמחתם וגאוותם של המתפללים מול ארון קודש חדש. זהו מראה מתגמל מאד.

עיצוב בתי כנסת והפיכתם לבית עבור הקהילה

עם כל פרויקט של עיצוב בית כנסת צברנו עוד ועוד ניסיון ולמדנו על הדקויות השונות שהופכות את בית הכנסת למקום מאגד, מחבר בין אנשי הקהילה ומייצג מסורת וקדושה. כל פרויקט עיצוב בתי כנסת מטופל בסטודיו ברגישות רבה, תוך מחקר על ההיסטוריה, סיפור הקהילה במקום, החיבור שלה אל מבנה בית הכנסת ואנשיו ותחושת האדם הניצב בחללו.

אנחנו יוצאים אל כל פרויקט מתוך הידיעה כי אנשי הקהילה עומדים לבלות זמן רב, בכל יום, בבית הכנסת הקהילתי ולכן רבה חשיבותו של עיצוב מדויק, שימושי, עמיד לאורך זמן ונאמן לאופי המקום, לקהילה ולאנשיה.

 

בין הפרויקטים שביצענו בעבר: עיצוב בית כנסת נייד לחיילים, עיצוב בתי כנסת שכונתיים, "אורח חיים" ברעננה למשל, ועירוניים מרכזיים "מרום ישראל" בבת ים לדוגמה. עיצבנו אפילו ארון קודש מיוחד המאחסן אוסף ספרי תורה נדירים במרחב פרטי, בית זיסר, ועוד.

נשמח לעצב עבור הקהילה שלכם בית כנסת מקומי שידבר בשפת הקהילה יחבר אותה אל קדושה ומסורת בדרך יצירתית ומיוחדת. מקום שיביא לידי ביטוי את זהותה המיוחדת של חברי הקהילה ויסב להם שמחה וגאווה לשנים רבות.