רענן כספין - סטודיו שיגן

מרבית עבודות סטודיו שיגן מוצבות במרחב הציבורי. רענן כספין, מעצב אורבני בוגר בצלאל בוחן כל פרויקט, קודם כל, בערך שהוא עשוי להוסיף לאיכות המרחב העירוני.

המטרה היא ליצור זהות, להפוך חלל עירוני סתמי למקום ייחודי, מעניק השראה. כזה שיוצר תחושת מקום (sense of place) חזקה בקרב הנמצאים בו והחולפים על פניו.

האלמנטים מתוכננים בהתאמה לסביבה המקיפה אותם, בראייה כוללת, מתוך רגישות לנקודת מבטם של העוברים ושבים והתחשבות בפונקציונליות הנדרשת. 

לאחר שנבחר הקונצפט, מעוצבות חלופות שונות המובאות לדיון עם הלקוח. החלופה הנבחרת חוזרת לסטודיו לתהליך עיצוב נוסף, ולאחר שמוצגות הדמיות ללקוח וזוכות לאישורו - מתחיל תהליך התכנון המפורט. בשלב זה נבחרים החומרים, טכנולוגיות הביצוע, נבחנים היבטי בטיחות ונערכות תכניות ביצוע ומוגשות לאישור סופי של הלקוח.

לשלב הביצוע קודם דיון נוסף, הפעם עם בעלי המקצוע המעולים שנבחרו במשך שנות פעילות משותפת, על דרכי היישום הנכונות – והפרויקט יוצא לדרך, בניהול צמוד של איכות ולוחות זמנים. התוכניות קורמות עור וגידים, הפסל הולך ומתממש עד לגימור קפדני והתקנה.

תכנון איכותי, שימוש בחומרים עמידים, טכנולוגיה מתאימה ורמת בטיחות גבוהה מבטיחים נוכחות תורמת, בטוחה וארוכת שנים של הפרויקטים.